Knihy na prodej

Trabanti mezi námi - sborník SZS

 
Soubor vážných i zábavných povídek, ale i veršů a jednoho písňového textu na téma "trabant". Jaké měla vaše rodina auto, když jste byli malí? Nebyl to náhodou trabant? Anebo byste si naopak do trabanta nikdy nesedli, protože...? Prostě k trabantům se váže spousta vzpomínek i emocí. A když projdou hlavou a rukama literátů, to je teprve něco! To si počtete! Autory jsou spisovatelé ze Střediska západočeských spisovatelů na čele s Peggy Kýrovou (dále se přidali Milan Čechura, Ivo Fencl, Jarmila Flaková, Václav Gruber, Radovan Lovčí, Marie Špačková, Gabriela Špalková a Ivan Vičar). Zapojili se též amatérští psavci z řad veřejnosti. Knihu ilustrovaly děti ze základních škol.
 
Formát A5, 144 stran, brožovaná

Cena: 198 Kč + poštovné a balné

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
 
 
 

Plzeňský literární almanach 2015

Sborník básní a povídek 26 členů Střediska západočeských spisovatelů obsahuje dosud nepublikované práce. Čtenáři zde najdou texty Jana Sojky, Davida Růžičky, Tamary Kopřivové, Jaromíra Komorouse, Vlastislava Tomana, Milana Čechury, Jitky Prokšové, Aleny Vávrové, Josefa Hrubého, Daniely Kovářové, Markéty Čekanové a dalších autorů. Někteří se zde dokonce představují v jiné roli, než byli známi doposud: prozaici poezií a básníci prózou. Publikace zahrnuje 47 básní a 16 prozaických textů a je průřezem současnou literární scénou západních Čech. 

Formát A5, 160 stran, vázaná, tvrdé desky. 

Cena: 100 Kč + poštovné a balné

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

    Uzamčení

     Napínavé čtení z pera 26 autorů. Jedná se o řetězový román. První tři kapitoly napsali členové Střediska západočeských spisovatelů, na ně pak navázali autoři z řad veřejnosti. Každý autor napsal svoji kapitolu osobitým stylem. Na začátku je jedna žena, na konci je víc než tucet postav, jejichž osudy se překvapivě protínají.

Formát A5, 148 stran, brožovaná

Cena: 100 Kč + poštovné a balné

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

    Naše století 1918 - 2018

     Sborník účastníků soutěže pořádané Střediskem západočeských spisovatelů pro veřejnost při příležitosti stého výročí vzniku Československa. Můžete si přečíst povídky od sedmi autorů, zařazených do tří kategorií.

Formát A5, 55 stran

Cena: 128 Kč + poštovné a balné

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

    Moje republika 1918 - 2018

    V letošním roce slaví naše republika sté výročí. Západočeští spisovatelé se rozhodli při této příležitosti vydat almanach historicko-beletristických textů, v nichž vzpomínají na první světovou válku, vznik republiky, legionářské boje a události, které ovlivnily jejich rodiny.

Ve formě povídek, deníků, vyprávění či zamyšlení oživuje jedenáct spisovatelů a básníků (Jiří Hlobil, Karla Erbová, Václav Engler, Markéta Čekanová, Radovan Lovčí, Václav Gruber, Daniela Kovářová, Peggy Kýrová, Stanislav Bukovský, Bohumil Jirásek a Ivo Fencl) své předky, rodinné tradice a osudy, které se skutečně staly na Plzeňsku i v krajích vzdálenějších a dodnes se v jednotlivých rodinách vyprávějí. Texty doplněné fotografiemi tak plasticky ukazují, co je v životě nejdůležitější: rodina, láska, přátelství a dobré mezilidské vztahy. Kniha „Moje republika 1918-2018“ naznačuje, že se na světě během uplynulé stovky let nic podstatného nezměnilo.

Cena: 290Kč + poštovné a balné